Jest to metoda nowa i dopiero co odkryta. W tej metodzie wydruku wykorzystuje się tusze polimerowe a cały wydruk utrwala się nadrukiem światła UV.

Promieniowanie UV rozpoczyna cały proces polimeryzacji nadrukowanego tuszu, daje to efekt utwardzenia tuszu na płaszczyźnie. Na wydrukowanym materiale pozostaje zatem wydruk w postaci cienkiej warstwy kolorowego plastiku. Wydruk ten jest niebywale mocny i trwały.

Druk UV jest podobny do druku uzyskanego z drukarek atramentowych, jedyną ich różnicą jest rodzaj wykorzystywanych tuszy i naświetlenie wydruku światłem UV.

Drukowanie UV może odbywać się na wielu rodzajach materiałów. Ważne by materiał przygotowany do wydruku był materiałem płaskim.

Drukujemy metodą UV na płytach pcv, dibondach, plexi, szkle, mdf-ie lub kartonie. Doskonale, tą właśnie metodą, drukuje się powierzchnie wielkoformatowe. Czyli druk UV jest doskonałym drukiem do drukowania powierzchni reklamowych. Wszelkiego rodzaju banery, siatki, folie, tkaniny, canvy bardzo ładnie wyglądają zadrukowane drukiem UV. Druk na tych materiałach jest trwały, żywotny i wygląda bardzo spektakularnie.