Sitodruk

Sitodruk – technika zdobienia odzieży jedno lub wielokolorowych projektów. Można drukować również papier, folie, torby ekologiczne itd. Sitodruk charakteryzuje się dobra jakością nadruku, koszt przygotowania matryc do sitodruku sprawia, że ta metoda jest opłacalna przy nakładzie minimum 30 sztuk danego wzoru! Jest to jedna z bardziej popularnych technik nadruku na koszulki, bluzy, spodnie.

Sitodruk jest malowany przez przetłaczanie barwy na tło (za pomocą pras sitodrukowych). Odpowiednio złożone maszyny sitodrukowe umożliwiają druk ponadto na krzywych (np. cylindrycznych) elementach.

Lekkość i rozdzielczość druku sitowego jest starannie uzależniona od gęstości siatki, której użyliśmy do projektu.

Zalety sitodruku

Sitodruk który posiadamy w firmie Nadruk Od Ręki wykonujemy na karuzeli sitodrukowej, w której mamy możliwość wykorzystywać 6 kolorów zadruku dla jednej grafiki. Używamy farb wodnych jak i plastizolowych, które teraz są najbardziej popularne ze względu na jakość jak i trwałość nadruku na odzieży i akcesoriach. Nadruki na koszulkach, bluzach, czapkach, spodniach i innego rodzaju tekstyliów utrwalamy w piecu termicznym przeznaczonym do tego rodzaju usługi. Największą zaletą sitodruku jest niski koszt zdobienia i szybka realizacja nawet dużych nakładów.

Warunkiem zamówienia w Naszej firmie nadruków metoda sitodruku jest nakład minimum 30 sztuk jednego wzoru. Poniżej tej ilości sitodruk zastępujemy nowoczesną techniką nadruków na koszulkach, bluzach i innej odzieży maszyna DTG. Maszyna ta pozwala nadrukować wzór w full kolorze na odzieży już od jednej sztuki.

Kolejną zaletą nadruku sitodrukiem jest jego trwałość, bezkonkurencyjna pomimo rozwoju cyfrowego zdobienia tekstyliów. W technice zdobienia sitodruku możemy wykorzystać wszystkie jego możliwości takie jak: nadruk wypukły, wybaw na tekstyliach, nadruk na odzieży który ukazuje się dopiero pod wpływem temperatury np podczas wysiłku fizycznego, nadruk z efektem brokatowym.

Sitodruk w Nadruk Od Ręki Olsztyn

W Naszej firmie do każdego zamówienie na nadruki na odzież podchodzimy indywidualnie. Możecie być Państwo pewni, że zamówienie zostanie zweryfikowane przez specjalistę nadruków na odzieży, który skontaktuje się z Państwem, dobierze optymalna technikę nadruku na odzieży czy gadżetach i wspólnie ustalimy plan zdobienia.